| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Total cooling output to DIN EN 14511 | L35/L35: 1.6 kW (50/60 Hz) • L35/L50: 1.1 kW (50/60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 5,459 BTU/h (50/60 Hz) • L35/L50: 3,753 BTU/h (50/60 Hz) |
| Rated operating voltage | 110–240 V, 1~, 50/60 Hz • 380–480 V, 3~, 50/60 Hz |
| Rated output | 0.7 kW |
| Air throughput | External circuit: 895 m³/h • Internal circuit: 700 m³/h |
| Air throughput (CFM) | External circuit: 526.8 cfm • Internal circuit: 412 cfm |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 2.96 (50/60 Hz) |
| Seasonal energy efficiency ratio | SEER: 5.4 |
| Design | Wall-mounted |
| Dimensions | 400 × 950 × 310 mm |
| Dimensions (inch) | 15.7 × 37.4 × 12.2 ˝ |
| Mounting cut-out | Width: 383 mm • Height: 929 mm |
| Mounting cut-out (inch) | Width: 15.1 ˝ • Height: 36.6 ˝ |
| Protection category | Internal circuit: IP55 |
| Refrigerant | R-1234yf / 0.77 kg |
| Refrigerant distribution | Compression system: 0.48 kg • Heat pipe system: 0.29 kg |
| Global warming potential | GWP: 0.5 • CO₂e: 0 t |
| Refrigerant (lb.) | Quantity: 1.7 lb |
| Temperature control | e+ controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | -20 °C to +60 °C |
| Operating temp range (°F) | -4 °F to +140 °F |
| Storage temp range | -40 °C to +70 °C |
| Storage temp range (°F) | -40 °F to +158 °F |
| Refrigerant circuit range | 3 °C to 60 °C |
| Heat pipe range | -20 °C to 45 °C |
| Setting range | 20 °C to 50 °C |
| Setting range (°F) | 68 °F to 122 °F |
| Rated power consumption | L35/L35: 0.54 kW (50/60 Hz) • L35/L50: 0.61 kW (50/60 Hz) |
| Permissible pressure | Max. 24 bar (348.1 PSI) |
| Packaging unit | 1 pc |
| Weight | Net: 45.5 kg • Gross: 46.5 kg |
| Notes | Observe assembly instructions. Semi-outdoor use only. Voltage tolerance: 110 V -10% (99 V) / 240 V +10% (264 V) / 380 V -10% (342 V) / 480 V +6% (509 V). Software use subject to Rittal license conditions. |
SK 3485835 Wall-mounted cooling unit Blue e+ Chemical 1.6 kW
Giá bán: Liên hệ
SK Blue e+ cooling unit, chemical industry design, wall-mounted, 1.6 kW, R-1234yf, 110-240 V, 1~, 380-480 V, 3~, 50-60 Hz, sheet steel, WHD: 400 x 950 x 310 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3485835 Wall-mounted cooling unit Blue e+ Chemical 1.6 kW

SK 3485835 Wall-mounted cooling unit Blue e+ Chemical 1.6 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x
