| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Total cooling output to DIN EN 14511 | L35/L35: 5.5 kW (50/60 Hz) • L35/L50: 3.8 kW (50/60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 18,767 BTU/h (50/60 Hz) • L35/L50: 12,966 BTU/h (50/60 Hz) |
| Rated operating voltage | 380–480 V, 3~, 50/60 Hz |
| Rated output | 2.35 kW |
| Air throughput | External circuit: 2,300 m³/h • Internal circuit: 2,300 m³/h |
| Air throughput (CFM) | External circuit: 1,353.7 cfm • Internal circuit: 1,353.7 cfm |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 2.39 (50/60 Hz) |
| Seasonal energy efficiency ratio | SEER: 5.6 |
| Version | Wall-mounted |
| Dimensions | 450 × 1,600 × 393 mm |
| Dimensions (inch) | 17.7 × 63 × 15.5 ˝ |
| Required mounting cut-out | Width: 433 mm • Height: 1,579 mm |
| Mounting cut-out (inch) | Width: 17 ˝ • Height: 62.2 ˝ |
| Protection category | Internal circuit: IP55 |
| Refrigerant | R-1234yf / 1.76 kg |
| Refrigerant distribution | Compression system: 1.04 kg • Heat pipe system: 0.72 kg |
| Global warming potential | GWP: 0.5 • CO₂e: 0 t |
| Refrigerant (lb.) | Quantity: 3.9 lb |
| Temperature control | e+ controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | -20 °C to +60 °C |
| Operating temp range (°F) | -4 °F to +140 °F |
| Storage temp range | -40 °C to +70 °C |
| Storage temp range (°F) | -40 °F to +158 °F |
| Refrigerant circuit range | 3 °C to 60 °C |
| Heat pipe range | -20 °C to 45 °C |
| Setting range | 20 °C to 50 °C |
| Setting range (°F) | 68 °F to 122 °F |
| Rated power consumption | L35/L35: 2.3 kW (50/60 Hz) • L35/L50: 2.2 kW (50/60 Hz) |
| Permissible operating pressure | Max. 24 bar (348.1 PSI) |
| Packaging unit | 1 pc |
| Weight | Net: 80 kg • Gross: 90 kg |
| Notes | Observe assembly instructions. Semi-outdoor use only. Full internal mounting not possible. Voltage tolerance: 380 V -10% (342 V) / 480 V +5% (509 V). Software use subject to Rittal license conditions. |
SK 3489945 Wall-mounted cooling unit Blue e+ Chemical 5.5 kW
Giá bán: Liên hệ
SK Blue e+ cooling unit, chemical industry design, wall-mounted, 5.5 kW, R-1234yf, 380-480 V, 3~, 50-60 Hz, sheet steel, WHD: 450 x 1600 x 393 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3489945 Wall-mounted cooling unit Blue e+ Chemical 5.5 kW

SK 3489945 Wall-mounted cooling unit Blue e+ Chemical 5.5 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x



