| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Total cooling output to DIN EN 14511 | L35/L35: 2 kW (50/60 Hz) • L35/L50: 1.29 kW (50/60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 6,824 BTU/h (50/60 Hz) • L35/L50: 4,402 BTU/h (50/60 Hz) |
| Rated operating voltage | 110–240 V, 1~, 50/60 Hz • 380–480 V, 3~, 50/60 Hz |
| Rated output | 0.73 kW |
| Air throughput | External circuit: 1,250 m³/h • Internal circuit: 1,250 m³/h |
| Air throughput (CFM) | External circuit: 735.7 cfm • Internal circuit: 735.7 cfm |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 3.23 (50/60 Hz) |
| Seasonal energy efficiency ratio | SEER: 7.6 |
| Dimensions | 450 × 1,600 × 294 mm |
| Dimensions (inch) | 17.7 × 63 × 11.6 ˝ |
| Required mounting cut-out | Width: 433 mm • Height: 1,579 mm |
| Required mounting cut-out (inch) | Width: 17 ˝ • Height: 62.2 ˝ |
| Protection category | Internal circuit: IP55 |
| Refrigerant | R-513A / 1.07 kg |
| Global warming potential | GWP: 631 • CO₂e: 0.67 t |
| Refrigerant (lb.) | Quantity: 2.4 lb |
| Temperature control | e+ controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | -20 °C to +60 °C |
| Operating temp range (°F) | -4 °F to +140 °F |
| Storage temp range | -40 °C to +70 °C |
| Storage temp range (°F) | -40 °F to +158 °F |
| Refrigerant circuit range | 3 °C to 60 °C |
| Heat pipe range | -20 °C to 45 °C |
| Setting range | 20 °C to 50 °C |
| Setting range (°F) | 68 °F to 122 °F |
| Rated power consumption | L35/L35: 0.62 kW (50/60 Hz) • L35/L50: 0.6 kW (50/60 Hz) |
| Permissible operating pressure | Max. 24 bar (348.1 PSI) |
| Packaging unit | 1 pc |
| Weight | Net: 70 kg • Gross: 72.5 kg |
| Material | Carbon steel |
| Construction note | Partial installation not possible |
| Notes | To comply with EMC requirements according to DNV-CG-0339, an additional coil SK 3124.010 must be installed on each phase. Coil operation supported only at 220–240 V 1~ and 380–440 V 3~, 50/60 Hz. Model SK 3187.937 supports only 3-phase operation. Software use subject to Rittal license conditions. |
SK 3186937 Wall-mounted Blue e+ Dynamic cooling unit 2.0 kW
Giá bán: Liên hệ
SK Blue e+ cooling unit, wall-mounted, 2.0 kW, 110–240 V, 1~, 380–480 V, 3~, 50–60 Hz, sheet steel, W x H x D: 450 x 1600 x 294 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3186937 Wall-mounted Blue e+ Dynamic cooling unit 2.0 kW

SK 3186937 Wall-mounted Blue e+ Dynamic cooling unit 2.0 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x
