| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Cooling output | L35/L35: 2.55 kW (50 Hz), 2.6 kW (60 Hz) L35/L50: 1.8 kW (50/60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 8,701 BTU/h (50 Hz), 8,872 BTU/h (60 Hz) L35/L50: 6,142 BTU/h (50/60 Hz) |
| Rated operating voltage | 230 V, 1~, 50/60 Hz |
| Rated current max. | 7.9 A (50 Hz), 10.1 A (60 Hz) |
| Start-up current (max.) | 25 A (50 Hz), 22 A (60 Hz) |
| Air throughput | External circuit: 1,230 m³/h (724 cfm) Internal circuit: 1,230 m³/h (724 cfm) |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 2.11 (50 Hz), 1.7 (60 Hz) |
| Version | Wall-mounted |
| Dimensions | 405 × 1650 × 388 mm |
| Dimensions (inch) | Width: 15.9˝ Height: 65˝ Depth: 15.3˝ |
| Protection category IP | External circuit: IP 34 Internal circuit: IP 56 |
| Protection category NEMA | UL Type 3R / UL Type 4 / UL Type 12 |
| Refrigerant / cooling medium | R-513A / 1.1 kg / GWP: 631 / CO₂e: 0.69 t |
| Refrigerant quantity (lb.) | 2.4 lb. |
| Temperature control | e-Comfort Controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | -20 °C to 50 °C (-4 °F to 122 °F) |
| Operating temperature | Compressor cooling mode from +10 °C ambient temperature. Only the internal fan is active in the temperature range -20 °C to +10 °C. |
| Storage temp range | -40 °C to 70 °C (-40 °F to 158 °F) |
| Setting range | 20 °C to 50 °C (68 °F to 122 °F) |
| Rated power Pel | L35/L35: 1.21 kW (50 Hz), 1.53 kW (60 Hz) L35/L50: 1.41 kW (50 Hz), 1.8 kW (60 Hz) |
| Permissible operating pressure | 28 bar (406.1 PSI) |
| Pre-fuse | Miniature circuit-breaker/fuse: 16 A |
| Packaging unit | 1 pc(s). |
| Weight | Net: 95.5 kg Gross: 97 kg |
SK 3329508 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, UL Type 3R/4 2.51 kW
Giá bán: Liên hệ
SK cooling unit Blue e, wall-mounted, UL Type 3R/4, 2.51 kW, 230 V, 1~, 50/60 Hz, sheet steel, WHD: 405 x 1650 x 388 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3329508 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, UL Type 3R/4 2.51 kW

SK 3329508 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, UL Type 3R/4 2.51 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x



