| Hạng mục | Chi tiết |
|---|---|
| Article no. | SK 3318610 |
| Design | Compact, modular layout; Pump to convey medium |
| Benefits | Precise microprocessor temperature control; Collective fault signal; International compatibility (2 frequencies) |
| Colour | RAL 7035 |
| Supply includes | Condenser with RiNano coating; Complete unit ready for connection; Multilingual documentation; Protection category IEC 60529 IP44 |
| Cooling output (Tw10/Tu32) | 50 Hz: 0.8 kW; 60 Hz: 0.9 kW |
| Cooling output (Tw18/Tu32) | 50 Hz: 1.0 kW; 60 Hz: 1.1 kW |
| Cooling output (Tw18/Tu35, DIN EN 14511) | 50 Hz: 1.1 kW; 60 Hz: 1.51 kW |
| Air throughput | 900 m³/h (50/60 Hz) |
| Rated operating voltage | 230 V, 1~, 50/60 Hz |
| Dimensions (W × H × D) | 600 × 400 × 455 mm |
| Temperature control | Microcontroller (+20 °C factory setting) |
| Operating temperature range | 10 °C – 43 °C |
| Cooling medium range | 10 °C – 30 °C |
| Temperature hysteresis | ± 2 K |
| Refrigerant | R-513A, 0.975 kg, GWP 631, CO₂e 0.61 t |
| Pump pressure | 2.5 bar (50 Hz) |
| Volumetric flow | 3.5 l/min (50 Hz); 6 l/min (60 Hz) |
| Power consumption Pel | 0.64 kW (50 Hz); 0.79 kW (60 Hz) |
| Rated current max. | 5.1 A (50 Hz); 5.6 A (60 Hz) |
| Energy efficiency ratio (EER) | 1.7 (50 Hz, Tw18/Tu35 DIN EN 14511) |
| Water circuit | Hermetically open |
| Water connections | G ½” internal thread |
| Cooling circuits | 1 |
| Tank | PP plastic, 2.5 l |
| Pack size | 1 pc |
| Weight | Net: 48 kg; Gross: 53 kg |
SK 3318610 Chiller TopTherm
Giá bán: Liên hệ
SK Chiller TopTherm, Stand alone, open, 1.1/1.51 kW, 230 V, 1~, 50/60 Hz, WHD: 600 x 400 x 430 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3318610 Chiller TopTherm

SK 3318610 Chiller TopTherm
Giá bán: Liên hệ
x
x
