| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Cooling output | L35/L35: 1.6 kW (50 Hz), 1.75 kW (60 Hz) L35/L50: 1.15 kW (50 Hz), 1.21 kW (60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 5,459 BTU/h (50 Hz), 5,971 BTU/h (60 Hz) L35/L50: 3,924 BTU/h (50 Hz), 4,129 BTU/h (60 Hz) |
| Rated operating voltage | 400 V, 2~, 50/60 Hz |
| Note | Due to its low noise level, the roof-mounted cooling unit 3273.500 is also suitable for office applications. |
| Rated current max. | 3.2 A (50 Hz), 3.8 A (60 Hz) |
| Start-up current (max.) | 8.7 A (50 Hz), 7.6 A (60 Hz) |
| Air throughput | External circuit: 1,600 m³/h (941.7 cfm) Internal circuit: 491 m³/h (289 cfm) |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 2.3 (50 Hz), 1.92 (60 Hz) |
| Version | Roof-mounted |
| Dimensions | 597 × 417 × 475 mm |
| Dimensions (inch) | Width: 23.5˝ Height: 16.4˝ Depth: 18.7˝ |
| Protection category IP | External circuit: IP 34 Internal circuit: IP 54 |
| Refrigerant / cooling medium | R-513A / 0.88 kg / GWP: 631 / CO₂e: 0.56 t |
| Refrigerant quantity (lb.) | 1.9 lb. |
| Type of connection (electrical) | Plug-in terminal strip |
| Duty cycle | 100 % |
| Temperature control | e-Comfort Controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | 10 °C to 55 °C (50 °F to 131 °F) |
| Operating temp max @60 Hz | 53 °C (127 °F) |
| Storage temp range | -40 °C to 70 °C (-40 °F to 158 °F) |
| Setting range | 20 °C to 53 °C (68 °F to 127 °F) |
| Rated power Pel | L35/L35: 0.7 kW (50 Hz), 0.91 kW (60 Hz) L35/L50: 0.79 kW (50 Hz), 1 kW (60 Hz) |
| Permissible operating pressure | 28 bar (406.1 PSI) |
| Pre-fuse | Transformer circuit-breaker: 6.3…10 A |
| Packaging unit | 1 pc(s). |
| Weight | Net: 54.15 kg Gross: 57 kg |
SK 3384540 TopTherm Blue e Roof-Mounted Cooling Unit Total cooling output 1.6 kW
Giá bán: Liên hệ
SK Blue e cooling unit, roof-mounted, 1.6 kW, 400 V, 2~, 50/60 Hz, sheet steel, WHD: 597 x 417 x 475 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3384540 TopTherm Blue e Roof-Mounted Cooling Unit Total cooling output 1.6 kW

SK 3384540 TopTherm Blue e Roof-Mounted Cooling Unit Total cooling output 1.6 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x
