| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Cooling output | L35/L35: 1.1 kW (50 Hz), 1.2 kW (60 Hz)L35/L50: 0.85 kW (50 Hz), 0.87 kW (60 Hz) |
| Rated operating voltage | 230 V, 1~, 50/60 Hz |
| Note | Roof-mounted cooling unit 3273.500 is also suitable for office applications thanks to its low noise level |
| Rated current max. | 50 Hz: 5.2 A60 Hz: 5.4 A |
| Start-up current max. | 50 Hz: 15.5 A60 Hz: 16.5 A |
| Air throughput | External circuit: 1,760 m³/h, Internal circuit: 440 m³/h |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 2.12 (50 Hz), 2.23 (60 Hz) |
| Design | Roof-mounted |
| Dimensions | Width: 597 mm, Height: 417 mm, Depth: 475 mm |
| Protection category | External circuit: IP 34, Internal circuit: IP 54 |
| Refrigerant | R134a / 0.7 kg, GWP: 1,430 → CO₂e: 1 t |
| Type of electrical connection | Plug-in terminal strip |
| Duty cycle | 100% |
| Temperature control | e-Comfort controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | 10 °C to 55 °C |
| Operating temp max @60 Hz | 50 °C |
| Storage temp range | -40 °C to +70 °C |
| Setting range | 20 °C to 55 °C |
| Power consumption | L35/L35: 0.51 kW (50 Hz), 0.53 kW (60 Hz), L35/L50: 0.59 kW (50 Hz), 0.73 kW (60 Hz) |
| Permissible pressure | Max. 28 bar |
| Noise level | 50 Hz: 51 dB(A) |
| Pre-fuse | Miniature circuit-breaker/fuse: 10 A |
| Packs of | 1 pc(s). |
| Weight | Net: 47.5 kg Gross: 50 kg |
SK 3273500 TopTherm Blue e roof-mounted cooling unit Total cooling output 1.1 kW
Giá bán: Liên hệ
SK cooling unit Blue e, roof-mounted, 1.1 kW, 230 V, 1~, 50/60 Hz, Sheet steel, WHD: 597 x 417 x 475 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3273500 TopTherm Blue e roof-mounted cooling unit Total cooling output 1.1 kW

SK 3273500 TopTherm Blue e roof-mounted cooling unit Total cooling output 1.1 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x
