| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Total cooling output to DIN EN 14511 | L35/L35: 1.6 kW (50/60 Hz) • L35/L50: 1.2 kW (50/60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 5,459 BTU/h (50/60 Hz) • L35/L50: 4,095 BTU/h (50/60 Hz) |
| Rated operating voltage | 110–240 V, 1~, 50/60 Hz • 380–480 V, 3~, 50/60 Hz |
| Rated output | 0.7 kW |
| Air throughput | External circuit: 895 m³/h • Internal circuit: 700 m³/h |
| Air throughput (CFM) | External circuit: 526.8 cfm • Internal circuit: 412 cfm |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 2.96 (50/60 Hz) |
| Seasonal energy efficiency ratio | SEER: 5.5 |
| Dimensions | 400 × 950 × 310 mm |
| Dimensions (inch) | 15.7 × 37.4 × 12.2 ˝ |
| Mounting cut-out | Width: 383 mm • Height: 929 mm |
| Mounting cut-out (inch) | Width: 15.1 ˝ • Height: 36.6 ˝ |
| Protection category | Internal circuit: IP55 |
| Refrigerant | R-513A / 0.76 kg |
| Global warming potential | GWP: 631 • CO₂e: 0.48 t |
| Refrigerant (lb.) | Quantity: 1.7 lb |
| Temperature control | e+ controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | -20 °C to +60 °C |
| Operating temp range (°F) | -4 °F to +140 °F |
| Storage temp range | -40 °C to +70 °C |
| Storage temp range (°F) | -40 °F to +158 °F |
| Refrigerant circuit range | 3 °C to 60 °C |
| Heat pipe range | -20 °C to 45 °C |
| Setting range | 20 °C to 50 °C |
| Setting range (°F) | 68 °F to 122 °F |
| Rated power consumption | L35/L35: 0.54 kW (50/60 Hz) • L35/L50: 0.61 kW (50/60 Hz) |
| Permissible operating pressure | Max. 24 bar (348.1 PSI) |
| Packaging unit | 1 pc |
| Weight | Net: 40 kg • Gross: 46 kg |
| Material | Carbon steel |
| Construction note | Partial installation not possible |
| Notes | To comply with EMC requirements per DNV-CG-0339, coil SK 3124.010 must be installed on each phase of the power supply line. Coil operation only possible at 220–240 V 1~ and 380–440 V 3~, 50/60 Hz. Device SK 3187.937 can only operate in 3-phase mode. Software use subject to Rittal license conditions. |
SK 3185837 Wall-mounted Blue e+ Dynamic 1.6 kW
Giá bán: Liên hệ
SK Blue e+ cooling unit, wall-mounted, 1.6 kW, 110–240 V, 1~, 380–480 V, 3~, 50–60 Hz, sheet steel, W x H x D: 400 x 950 x 310 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3185837 Wall-mounted Blue e+ Dynamic 1.6 kW

SK 3185837 Wall-mounted Blue e+ Dynamic 1.6 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x
