| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Total cooling output to DIN EN 14511 | L35/L35: 1 kW (50 Hz) / 1.25 kW (60 Hz) • L35/L50: 0.81 kW (50 Hz) / 1.1 kW (60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 3,412 BTU/h (50 Hz) / 4,265 BTU/h (60 Hz) • L35/L50: 2,764 BTU/h (50 Hz) / 3,753 BTU/h (60 Hz) |
| Rated operating voltage | 115 V, 1~, 50/60 Hz |
| Rated current max. | 8.7 A (50 Hz) • 9.7 A (60 Hz) |
| Start-up current (max.) | 26 A (50 Hz) • 28 A (60 Hz) |
| Air throughput | External circuit: 805 m³/h • Internal circuit: 600 m³/h |
| Air throughput (CFM) | External circuit: 473.8 cfm • Internal circuit: 353.1 cfm |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 1.67 (50 Hz) • 1.52 (60 Hz) |
| Design | Wall-mounted |
| Dimensions | 405 × 1,020 × 358 mm |
| Dimensions (inch) | 15.9 × 40.2 × 14.1 ˝ |
| Protection category | External circuit: IP34 • Internal circuit: IP55 |
| NEMA protection | NEMA 4X |
| Refrigerant | R-513A / 0.325 kg |
| Global warming potential | GWP: 631 • CO₂e: 0.21 t |
| Refrigerant (lb.) | Quantity: 0.7 lb |
| Temperature control | e-Comfort Controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | 10 °C to 55 °C |
| Operating temp range (°F) | 50 °F to 131 °F |
| Storage temp range | -40 °C to +70 °C |
| Storage temp range (°F) | -40 °F to +158 °F |
| Setting range | 20 °C to 50 °C |
| Setting range (°F) | 68 °F to 122 °F |
| Rated power consumption | L35/L35: 0.66 kW (50 Hz) / 0.82 kW (60 Hz) • L35/L50: 0.77 kW (50 Hz) / 0.89 kW (60 Hz) |
| Permissible operating pressure | Max. 25 bar (362.6 PSI) |
| Pre-fuse | Transformer circuit-breaker: 11…16 A |
| Packaging unit | 1 pc |
| Weight | Net: 60 kg • Gross: 65 kg |
SK 3304514 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, NEMA 4X 1.0 kW
Giá bán: Liên hệ
SK Cooling unit Blue e, wall-mounted, NEMA 4X, 1.0 kW, 115 V, 1~, 50/60 Hz, stainless steel, WHD: 405 x 1020 x 358 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3304514 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, NEMA 4X 1.0 kW

SK 3304514 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, NEMA 4X 1.0 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x




