| Category | Details |
|---|---|
| Article no. | SK 3334480 |
| Design | Outdoor |
| Benefits | – Integral free cooler helps to boost energy efficiency – Constant, precise cooling with a temperature accuracy of ±0.5 K – Optimum weather protection with UV-resistant spray finish and protected touch display – Wide operating temperature range from -20 °C to 45 °C – Multi-voltage capability for international use (without rewiring) – Integral heater for pre-heating the medium |
| Material | Aluminium AlMg3 |
| Surface finish | UV-resistant |
| Colour | Textured RAL 7035 |
| Supply includes | Complete unit ready for connection (plug-in terminal strip); Multilingual documentation |
| Options | IoT interface (Model No. 3124.300) for remote monitoring and networking |
| Protection category IEC 60529 | IP 24; IP 54 (electrics) |
| Cooling output (Tw18/Tu35, DIN EN 14511) | 50 Hz: 6.7 kW; 60 Hz: 6.4 kW |
| Rated operating voltage | 380–415 V, 3~, 50 Hz; 440–480 V, 3~, 60 Hz |
| Dimensions (W × H × D) | 450 × 1,020 × 710 mm |
| Temperature control | e+ controller (+20 °C factory setting) |
| Operating temperature range | -20 °C – 45 °C |
| Cooling medium range | 10 °C – 35 °C |
| Refrigerant | R-513A, 1.2 kg, GWP 631 |
| Pump pressure | 2.9 bar (50 Hz) |
| Volumetric flow | 18.5 l/min (50/60 Hz) |
| Power consumption Pel | 2.44 kW (50 Hz); 2.71 kW (60 Hz) |
| Rated current max. | 3.57 A (50 Hz); 4.13 A (60 Hz) |
| Pre-fuse | MCB/fuse: 16 A |
| Water circuit | Pressure-sealed |
| Water connections | ¾” internal thread |
| Cooling circuits | 1 |
| Operating weight | 120 kg |
| Pack size | 1 pc |
| Weight | Net: 109 kg; Gross: 119 kg |
SK 3334480 Blue e+ Hybrid IT chiller 6.7 kW
Giá bán: Liên hệ
Blue e+ Hybrid IT chiller 6.7 kW, 380-415 V / 440-480 V, 3~, 50/60 Hz, WxHxD 450x1020x710 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3334480 Blue e+ Hybrid IT chiller 6.7 kW

SK 3334480 Blue e+ Hybrid IT chiller 6.7 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x
