| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Total cooling output to DIN EN 14511 | L35/L35: 0.6 kW (60 Hz) • L35/L50: 0.35 kW (60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 2,047 BTU/h • L35/L50: 1,194 BTU/h |
| Rated operating voltage | 115 V, 1~, 60 Hz |
| Rated current max. | 5.7 A |
| Start-up current (max.) | 11.5 A |
| Air throughput | External circuit: 345 m³/h • Internal circuit: 280 m³/h |
| Air throughput (CFM) | External circuit: 203.1 cfm • Internal circuit: 164.8 cfm |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 1.36 (60 Hz) |
| Design | Wall-mounted |
| Dimensions | 285 × 620 × 298 mm |
| Dimensions (inch) | 11.2 × 24.4 × 11.7 ˝ |
| Protection category (EN 60 529) | External circuit: IP34 • Internal circuit: IP55 |
| NEMA protection | NEMA 4X |
| Refrigerant | R-513A / 0.19 kg |
| Global warming potential | GWP: 631 • CO₂e: 0.12 t |
| Refrigerant (lb.) | Quantity: 0.4 lb |
| Temperature control | e-Comfort Controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | 10 °C to 55 °C |
| Operating temp range (°F) | 50 °F to 131 °F |
| Operating temp max @60 Hz | 54 °C (129 °F) |
| Storage temp range | -40 °C to +70 °C |
| Storage temp range (°F) | -40 °F to +158 °F |
| Setting range | 20 °C to 54 °C |
| Setting range (°F) | 68 °F to 129 °F |
| Rated power consumption | L35/L35: 0.44 kW • L35/L50: 0.5 kW |
| Permissible operating pressure | Max. 28 bar (406.1 PSI) |
| Pre-fuse | Miniature circuit-breaker/fuse: 10 A |
| Packaging unit | 1 pc |
| Weight | Net: 26.75 kg • Gross: 38.5 kg |
| Notes | Without integral condensate evaporation. |
SK 3303514 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, NEMA 4X 0.66 kW
Giá bán: Liên hệ
SK cooling unit Blue e, wall-mounted, NEMA 4X, 0.66 kW, 115 V, 1~, 60 Hz, Stainless steel, WHD: 285 x 620 x 298 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3303514 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, NEMA 4X 0.66 kW

SK 3303514 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, NEMA 4X 0.66 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x



