| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Total cooling output to DIN EN 14511 | L35/L35: 1.6 kW (50 Hz) / 1.61 kW (60 Hz) • L35/L50: 1.1 kW (50 Hz) / 1.25 kW (60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 5,459 BTU/h (50 Hz) / 5,494 BTU/h (60 Hz) • L35/L50: 3,753 BTU/h (50 Hz) / 4,265 BTU/h (60 Hz) |
| Rated operating voltage | 400 V, 3~, 50 Hz • 460 V, 3~, 60 Hz |
| Rated current (max.) | 2.5 A (50 Hz) • 2.8 A (60 Hz) |
| Start-up current (max.) | 12.2 A (50 Hz) • 11.3 A (60 Hz) |
| Air throughput | External circuit: 950 m³/h • Internal circuit: 540 m³/h |
| Air throughput (CFM) | External circuit: 559.1 cfm • Internal circuit: 317.8 cfm |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 2 (50 Hz) • 1.64 (60 Hz) |
| Design | Wall-mounted |
| Dimensions | 405 × 1,020 × 358 mm |
| Dimensions (inch) | 15.9 × 40.2 × 14.1 ˝ |
| Protection category (EN 60 529) | External circuit: IP34 • Internal circuit: IP55 |
| NEMA protection | NEMA 4X |
| Refrigerant | R-513A / 0.61 kg |
| Global warming potential | GWP: 631 • CO₂e: 0.38 t |
| Refrigerant (lb.) | Quantity: 1.3 lb |
| Temperature control | e-Comfort Controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | 10 °C to 55 °C |
| Operating temp range (°F) | 50 °F to 131 °F |
| Storage temp range | -40 °C to +70 °C |
| Storage temp range (°F) | -40 °F to +158 °F |
| Setting range | 20 °C to 50 °C |
| Setting range (°F) | 68 °F to 122 °F |
| Rated power consumption | L35/L35: 0.8 kW (50 Hz) / 0.98 kW (60 Hz) • L35/L50: 0.87 kW (50 Hz) / 1.15 kW (60 Hz) |
| Permissible operating pressure | Max. 28 bar (406.1 PSI) |
| Pre-fuse | Motor circuit-breaker: 6.3…10 A |
| Packaging unit | 1 pc |
| Weight | Net: 58 kg • Gross: 63 kg |
SK 3305544 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, NEMA 4X 1.6 kW
Giá bán: Liên hệ
SK cooling unit Blue e, wall-mounted, NEMA 4X, 1.6 kW, 400-460 V, 3~, 50/60 Hz, Stainless steel, WHD: 405 x 1020 x 358 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3305544 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, NEMA 4X 1.6 kW

SK 3305544 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, NEMA 4X 1.6 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x



