| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Cooling output | L35/L35: 0.6 kW (50 Hz), 0.62 kW (60 Hz) L35/L50: 0.47 kW (50 Hz), 0.48 kW (60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 2,047 BTU/h (50 Hz), 2,116 BTU/h (60 Hz) L35/L50: 1,604 BTU/h (50 Hz), 1,638 BTU/h (60 Hz) |
| Rated operating voltage | 115 V, 1~, 50/60 Hz |
| Note | Due to its low noise level, the roof-mounted cooling unit 3273.500 is also suitable for office applications. |
| Rated current max. | 5.9 A (50 Hz), 6.8 A (60 Hz) |
| Start-up current (max.) | 18.2 A (50 Hz), 15.9 A (60 Hz) |
| Air throughput | External circuit: 800 m³/h (470.9 cfm) Internal circuit: 170 m³/h (100.1 cfm) |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 1.62 (50 Hz), 1.91 (60 Hz) |
| Version | Roof-mounted |
| Dimensions | 597 × 417 × 380 mm |
| Dimensions (inch) | Width: 23.5˝ Height: 16.4˝ Depth: 15˝ |
| Protection category IP | External circuit: IP 34 Internal circuit: IP 54 |
| Refrigerant / cooling medium | R-513A / 0.3 kg / GWP: 631 / CO₂e: 0.19 t |
| Refrigerant quantity (lb.) | 0.7 lb. |
| Type of connection (electrical) | Plug-in terminal strip |
| Duty cycle | 100 % |
| Temperature control | e-Comfort Controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | 10 °C to 55 °C (50 °F to 131 °F) |
| Storage temp range | -40 °C to 70 °C (-40 °F to 158 °F) |
| Setting range | 20 °C to 55 °C (68 °F to 131 °F) |
| Rated power Pel | L35/L35: 0.37 kW (50 Hz), 0.34 kW (60 Hz) L35/L50: 0.41 kW (50 Hz), 0.39 kW (60 Hz) |
| Permissible operating pressure | 28 bar (406.1 PSI) |
| Pre-fuse | Transformer circuit-breaker: 6.3…10 A |
| Packaging unit | 1 pc(s). |
| Weight | Net: 41.5 kg Gross: 43 kg |
SK 3382510 TopTherm Blue e Roof-Mounted Cooling Unit Total cooling output 0.60 kW
Giá bán: Liên hệ
SK Blue e cooling unit, roof-mounted, 0.60 kW, 115 V, 1~, 50/60 Hz, sheet steel, WHD: 597 x 417 x 380 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3382510 TopTherm Blue e Roof-Mounted Cooling Unit Total cooling output 0.60 kW

SK 3382510 TopTherm Blue e Roof-Mounted Cooling Unit Total cooling output 0.60 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x
