| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Cooling output | L35/L35: 1.0 kW (50 Hz), 1.09 kW (60 Hz)L35/L50: 0.8 kW (50 Hz), 0.81 kW (60 Hz) |
| Rated operating voltage | 115 V, 1~, 50/60 Hz |
| Note | Roof-mounted cooling unit 3273.500 is also suitable for office applications thanks to its low noise level |
| Note on Model No. | Extended delivery times |
| Rated current max. | 50 Hz: 6.2 A60 Hz: 8.4 A |
| Start-up current max. | 50 Hz: 14.4 A60 Hz: 15.8 A |
| Air throughput | External circuit: 1,600 m³/h, Internal circuit: 491 m³/h |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 2.4 (50 Hz), 1.95 (60 Hz) |
| Design | Roof-mounted |
| Dimensions | Width: 597 mm, Height: 417 mm, Depth: 475 mm |
| Protection category | External circuit: IP 34, Internal circuit: IP 54 |
| Refrigerant | R-513A / 0.65 kg, GWP: 631 → CO₂e: 0.41 t |
| Type of electrical connection | Plug-in terminal strip |
| Duty cycle | 100% |
| Temperature control | e-Comfort controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | 10 °C to 55 °C |
| Operating temp max @60 Hz | 53 °C |
| Storage temp range | -40 °C to +70 °C |
| Setting range | 20 °C to 53 °C |
| Power consumption | L35/L35: 0.42 kW (50 Hz), 0.56 kW (60 Hz), L35/L50: 0.48 kW (50 Hz), 0.65 kW (60 Hz) |
| Permissible pressure | Max. 28 bar |
| Pre-fuse | Transformer circuit-breaker: 11…16 A |
| Packs of | 1 pc(s). |
| Weight | Net: 46 kg, Gross: 49 kg |
SK 3383610 TopTherm Blue e roof-mounted cooling unit Total cooling output 1 kW
Giá bán: Liên hệ
SK Cooling unit Blue e, roof-mounted, 1 kW, 115 V, 1~, 50/60 Hz, stainless steel, WxHxD: 597 x 417 x 475 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3383610 TopTherm Blue e roof-mounted cooling unit Total cooling output 1 kW

SK 3383610 TopTherm Blue e roof-mounted cooling unit Total cooling output 1 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x

