| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Cooling output | L35/L35: 0.3 kW (50/60 Hz) • L35/L50: 0.22 kW (50/60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 1,024 BTU/h (50/60 Hz) • L35/L50: 751 BTU/h (50/60 Hz) |
| Rated operating voltage | 110–240 V, 1~, 50/60 Hz |
| Rated output | 0.22 kW |
| Air throughput | External circuit: 366.6 m³/h • Internal circuit: 366.6 m³/h |
| Air throughput (CFM) | External circuit: 215.8 cfm • Internal circuit: 215.8 cfm |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 1.8 (50/60 Hz) |
| Design | Wall-mounted |
| Dimensions | 300 × 570 × 159 mm |
| Dimensions (inch) | 11.8 × 22.4 × 6.26 ˝ |
| Mounting cut-out | Width: 280 mm • Height: 550 mm |
| Mounting cut-out (inch) | Width: 11 ˝ • Height: 21.7 ˝ |
| Protection category | Internal circuit: IP55 |
| Protection category NEMA | UL Type 1 / UL Type 12 |
| Refrigerant | R-513A / 0.13 kg |
| Refrigerant (lb) | R-513A / 0.3 lb |
| Global warming potential | GWP: 631 • CO₂e: 0.08 t |
| Temperature control | e+ controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | -20 °C to +60 °C |
| Operating temp range (°F) | -4 °F to +140 °F |
| Storage temp range | -40 °C to +70 °C |
| Storage temp range (°F) | -40 °F to +158 °F |
| Refrigerant circuit range | 3 °C to +60 °C |
| Heat pipe range | -20 °C to +45 °C |
| Setting range | 20 °C to +50 °C |
| Setting range (°F) | 68 °F to +122 °F |
| Power consumption | L35/L35: 0.17 kW (50/60 Hz) • L35/L50: 0.2 kW (50/60 Hz) |
| Permissible pressure | Max. 32 bar / 464.1 PSI |
| Packaging unit | 1 pc(s). |
| Weight | Net: 12.2 kg • Gross: 13.2 kg |
| Notes | Observe assembly instructions. Semi-outdoor use only. Voltage tolerance: 110 V -10% (99 V) and 240 V +10% (264 V). |
SK 3178800 Wall-mounted cooling unit Blue e+ S 0.3 kW
Giá bán: Liên hệ
SK Cooling unit Blue e+ S, wall-mounted, 0.3 kW, 110-240 V, 1~, 50-60 Hz, sheet steel, WHD: 300 x 570 x 159 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3178800 Wall-mounted cooling unit Blue e+ S 0.3 kW

SK 3178800 Wall-mounted cooling unit Blue e+ S 0.3 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x

