| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Total cooling output to DIN EN 14511 | L35/L35: 2.1 kW (50 Hz) / 2.39 kW (60 Hz) • L35/L50: 1.52 kW (50 Hz) / 1.76 kW (60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 7,165 BTU/h (50 Hz) / 8,155 BTU/h (60 Hz) • L35/L50: 5,186 BTU/h (50 Hz) / 6,005 BTU/h (60 Hz) |
| Rated operating voltage | 230 V, 1~, 50/60 Hz |
| Rated current (max.) | 5.8 A (50 Hz) • 6.8 A (60 Hz) |
| Start-up current (max.) | 20 A (50 Hz) • 22 A (60 Hz) |
| Air throughput | External circuit: 980 m³/h • Internal circuit: 980 m³/h |
| Air throughput (CFM) | External circuit: 576.8 cfm • Internal circuit: 576.8 cfm |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 2.44 (50 Hz) • 2.21 (60 Hz) |
| Design | Wall-mounted |
| Dimensions | 405 × 1,650 × 388 mm |
| Dimensions (inch) | 15.9 × 65 × 15.3 ˝ |
| Protection category | External circuit: IP34 • Internal circuit: IP55 |
| NEMA protection | NEMA 4X |
| Refrigerant | R-513A / 0.9 kg |
| Global warming potential | GWP: 631 • CO₂e: 0.57 t |
| Refrigerant (lb.) | Quantity: 2 lb |
| Temperature control | e-Comfort Controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | 10 °C to 50 °C |
| Operating temp range (°F) | 50 °F to 122 °F |
| Storage temp range | -40 °C to +70 °C |
| Storage temp range (°F) | -40 °F to +158 °F |
| Setting range | 20 °C to 50 °C |
| Setting range (°F) | 68 °F to 122 °F |
| Rated power consumption | L35/L35: 0.86 kW (50 Hz) / 1.08 kW (60 Hz) • L35/L50: 1.02 kW (50 Hz) / 1.23 kW (60 Hz) |
| Permissible operating pressure | Max. 28 bar (406.1 PSI) |
| Pre-fuse | Miniature circuit-breaker/fuse: 16 A |
| Packaging unit | 1 pc |
| Weight | Net: 80 kg • Gross: 95.5 kg |
SK 3328504 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, NEMA 4X 2.2 kW
Giá bán: Liên hệ
SK cooling unit Blue e, wall-mounted, NEMA 4X, 2.2 kW, 230 V, 1~, 50/60 Hz, Stainless steel, WHD: 405 x 1650 x 388 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3328504 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, NEMA 4X 2.2 kW

SK 3328504 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, NEMA 4X 2.2 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x



