| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Total cooling output to DIN EN 14511 | L35/L35: 2.5 kW (50/60 Hz) • L35/L50: 1.6 kW (50/60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 8,530 BTU/h (50/60 Hz) • L35/L50: 5,459 BTU/h (50/60 Hz) |
| Rated operating voltage | 110–240 V, 1~, 50/60 Hz • 380–480 V, 3~, 50/60 Hz |
| Rated output | 1.05 kW |
| Rated power consumption | L35/L35: 1.08 kW (50/60 Hz) • L35/L50: 1.03 kW (50/60 Hz) |
| Temperature control | e+ controller (factory setting +35 °C) |
| Dimensions | 465 × 1,640 × 260 mm |
| Dimensions (inch) | 18.3 × 64.6 × 10.2 ˝ |
| Enclosure dimensions incl. sealing frame & designer cover | 517 × 1,692 × 260 mm |
| Installation type | Universal installation (surface-mounting, partial internal installation, full internal installation) |
| Protection category (IEC 60 529) | With mounting frame: Internal circuit IP56 • Without mounting frame: Internal circuit IP54 |
| NEMA protection | With mounting frame: UL Type 12/3R/4 • Without mounting frame: UL Type 12/3R |
| Air throughput | External circuit: 1,250 m³/h • Internal circuit: 1,250 m³/h |
| Air throughput (CFM) | External circuit: 735.7 cfm • Internal circuit: 735.7 cfm |
| Refrigerant | R-1234yf / 1.1 kg |
| Refrigerant distribution | Compression system: 0.65 kg • Heat pipe system: 0.45 kg |
| Global warming potential | GWP: 0.5 • CO₂e: 0 t |
| Refrigerant (lb.) | Quantity: 2.4 lb |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 2.31 (50/60 Hz) |
| Suitable for enclosure | Toptec |
| Suitable enclosure dimensions | Width: ≥ 800 mm • Height: ≥ 1,800 mm |
| Suitable enclosure dimensions (inch) | Width: ≥ 31.5 ˝ • Height: ≥ 70.9 ˝ |
| Compatible Model No. | 9782.828 / 9783.888 |
| Setting range | 20 °C to 50 °C |
| Setting range (°F) | 68 °F to 122 °F |
| Operating temp range | -30 °C to +60 °C |
| Operating temp range (°F) | -22 °F to +140 °F |
| Refrigerant circuit range | 3 °C to 60 °C |
| Heat pipe range | -30 °C to 45 °C |
| Storage temp range | -40 °C to +70 °C |
| Storage temp range (°F) | -40 °F to +158 °F |
| Permissible operating pressure | 2.4 |
| Noise pressure level | 70 dB(A) |
| Packaging unit | 1 pc |
| Weight | Net: 63 kg • Gross: 73 kg |
| Notes | Voltage tolerance: 110 V -10% (99 V) / 240 V +10% (264 V) / 380 V -10% (342 V) / 480 V +6% (509 V). Software use subject to Rittal license conditions. |
SK 3487330 Wall-mounted air conditioner Blue e + Outdoor 2.5 kW
Giá bán: Liên hệ
SK cooling unit Blue e+, wall-mounted outdoor, 2.5 kW, 110-240 V, 1~, 380-480 V, 3~, 50-60 Hz, aluminum, WHD: 465 x 1640 x 260 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3487330 Wall-mounted air conditioner Blue e + Outdoor 2.5 kW

SK 3487330 Wall-mounted air conditioner Blue e + Outdoor 2.5 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x


