| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Cooling output | L35/L35: 0.5 kW (60 Hz) L35/L50: 0.28 kW (60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 1,706 BTU/h L35/L50: 955 BTU/h |
| Rated operating voltage | 115 V, 1~, 60 Hz |
| Model note | Without integral condensate evaporation |
| Rated current max. | 5.7 A (60 Hz) |
| Start-up current (max.) | 11.5 A (60 Hz) |
| Air throughput | External circuit: 345 m³/h (203.1 cfm) Internal circuit: 280 m³/h (164.8 cfm) |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 1.3 (50 Hz), 1.35 (60 Hz) |
| Version | Wall-mounted |
| Dimensions | 285 × 620 × 298 mm |
| Dimensions (inch) | Width: 11.2˝ Height: 24.4˝ Depth: 11.7˝ |
| Protection category IP | External circuit: IP 34 Internal circuit: IP 56 |
| Protection category NEMA | UL Type 3R / UL Type 4 / UL Type 12 |
| Refrigerant / cooling medium | R-513A / 0.19 kg / GWP: 631 / CO₂e: 0.12 t |
| Refrigerant quantity (lb.) | 0.4 lb. |
| Temperature control | e-Comfort Controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | -20 °C to 50 °C (-4 °F to 122 °F) |
| Operating temp max @60 Hz | 50 °C (122 °F) |
| Operating temperature note | Compressor cooling mode from +10 °C ambient temperature. Only the internal fan is active in the range -20 °C to +10 °C. |
| Storage temp range | -40 °C to 70 °C (-40 °F to 158 °F) |
| Setting range | 20 °C to 50 °C (68 °F to 122 °F) |
| Rated power Pel | L35/L35: 0.37 kW (60 Hz) L35/L50: 0.45 kW (60 Hz) |
| Permissible operating pressure | 28 bar (406.1 PSI) |
| Pre-fuse | Miniature circuit-breaker/fuse: 10 A |
| Packaging unit | 1 pc(s). |
| Weight | Net: 30.5 kg Gross: 36.5 kg |
SK 3303518 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, UL Type 3R/4 0.55 kW
Giá bán: Liên hệ
SK cooling unit Blue e, wall-mounted, UL Type 3R/4,, 0.55 kW, 115 V, 1~, 60 Hz,, Sheet steel,, WHD: 285 x 620 x 298 mm,
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3303518 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, UL Type 3R/4 0.55 kW

SK 3303518 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, UL Type 3R/4 0.55 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x

