| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Cooling output | L35/L35: 1.1 kW (50 Hz), 1.25 kW (60 Hz) L35/L50: 0.91 kW (50 Hz), 0.9 kW (60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 3,753 BTU/h (50 Hz), 4,265 BTU/h (60 Hz) L35/L50: 3,105 BTU/h (50 Hz), 3,071 BTU/h (60 Hz) |
| Rated operating voltage | 230 V, 1~, 50/60 Hz |
| Rated current max. | 4.1 A (50 Hz), 5.1 A (60 Hz) |
| Start-up current (max.) | 12 A (50 Hz), 14 A (60 Hz) |
| Air throughput | External circuit: 805 m³/h (473.8 cfm) Internal circuit: 600 m³/h (353.1 cfm) |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 1.67 (50 Hz), 1.52 (60 Hz) |
| Version | Wall-mounted |
| Dimensions | 405 × 1020 × 358 mm |
| Dimensions (inch) | Width: 15.9˝ Height: 40.2˝ Depth: 14.1˝ |
| Protection category IP | External circuit: IP 34 Internal circuit: IP 56 |
| Protection category NEMA | UL Type 3R / UL Type 4 / UL Type 12 |
| Refrigerant / cooling medium | R-513A / 0.325 kg / GWP: 631 / CO₂e: 0.21 t |
| Refrigerant quantity (lb.) | 0.7 lb. |
| Temperature control | e-Comfort Controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | -20 °C to 50 °C (-4 °F to 122 °F) |
| Operating temperature | Compressor cooling mode from +10 °C ambient temperature. Only the internal fan is active in the range -20 °C to +10 °C. |
| Storage temp range | -40 °C to 70 °C (-40 °F to 158 °F) |
| Setting range | 20 °C to 50 °C (68 °F to 122 °F) |
| Rated power Pel | L35/L35: 0.66 kW (50 Hz), 0.82 kW (60 Hz) L35/L50: 0.77 kW (50 Hz), 0.89 kW (60 Hz) |
| Permissible operating pressure | 28 bar (406.1 PSI) |
| Pre-fuse | Miniature circuit-breaker/fuse: 10 A |
| Packaging unit | 1 pc(s). |
| Weight | Net: 55 kg Gross: 60 kg |
SK 3304508 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, UL Type 3R/4 1.1 kW
Giá bán: Liên hệ
SK cooling unit Blue e, wall-mounted, UL Type 3R/4,, 1.1 kW, 230 V, 1~, 50/60 Hz,, Sheet steel,, WHD: 405 x 1020 x 358 mm,
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3304508 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, UL Type 3R/4 1.1 kW

SK 3304508 TopTherm Blue e Wall-Mounted Cooling Unit, UL Type 3R/4 1.1 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x

