| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Cooling output | L35/L35: 2 kW (50 Hz), 2.14 kW (60 Hz) L35/L50: 1.58 kW (50 Hz), 1.51 kW (60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 6,824 BTU/h (50 Hz), 7,302 BTU/h (60 Hz) L35/L50: 5,391 BTU/h (50 Hz), 5,152 BTU/h (60 Hz) |
| Rated operating voltage | 400 V, 2~, 50/60 Hz / 400 V AC |
| Note | Due to its low noise level, the roof-mounted cooling unit 3273.500 is also suitable for office applications. Delivery times on request. |
| Rated current max. | 4.2 A (50 Hz), 4.4 A (60 Hz) |
| Start-up current (max.) | 11.7 A (50/60 Hz) |
| Air throughput | External circuit: 1,760 m³/h (1,035.9 cfm) Internal circuit: 470 m³/h (276.6 cfm) |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 1.96 (50 Hz), 1.69 (60 Hz) |
| Version | Roof-mounted |
| Dimensions | 597 × 417 × 475 mm |
| Dimensions (inch) | Width: 23.5˝ Height: 16.4˝ Depth: 18.7˝ |
| Protection category IP | External circuit: IP 34 Internal circuit: IP 54 |
| Refrigerant / cooling medium | R-513A / 0.9 kg / GWP: 631 / CO₂e: 0.57 t |
| Refrigerant quantity (lb.) | 2 lb. |
| Type of connection (electrical) | Plug-in terminal strip |
| Duty cycle | 100 % |
| Temperature control | e-Comfort Controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | 10 °C to 55 °C (50 °F to 131 °F) |
| Operating temp max @60 Hz | 53 °C (127 °F) |
| Storage temp range | -40 °C to 70 °C (-40 °F to 158 °F) |
| Setting range | 20 °C to 53 °C (68 °F to 127 °F) |
| Rated power Pel | L35/L35: 1.02 kW (50 Hz), 1.27 kW (60 Hz) L35/L50: 1.15 kW (50 Hz), 1.29 kW (60 Hz) |
| Permissible operating pressure | 28 bar (406.1 PSI) |
| Pre-fuse | Transformer circuit-breaker: 6.3…10 A |
| Packaging unit | 1 pc(s). |
| Weight | Net: 53.2 kg Gross: 56 kg |
SK 3385640 TopTherm Blue e Roof-Mounted Cooling Unit Total cooling output 2 kW
Giá bán: Liên hệ
SK cooling unit Blue e, roof-mounted, 2 kW, 400 V, 2~, 50/60 Hz, Stainless steel, WHD: 597 x 417 x 475 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3385640 TopTherm Blue e Roof-Mounted Cooling Unit Total cooling output 2 kW

SK 3385640 TopTherm Blue e Roof-Mounted Cooling Unit Total cooling output 2 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x
