| CATEGORY | DETAILS |
|---|---|
| Cooling output | L35/L35: 3.8 kW (50 Hz), 4 kW (60 Hz) L35/L50: 3.05 kW (50 Hz), 3.3 kW (60 Hz) |
| Cooling output (BTU/h) | L35/L35: 12,966 BTU/h (50 Hz), 13,649 BTU/h (60 Hz) L35/L50: 10,407 BTU/h (50 Hz), 11,260 BTU/h (60 Hz) |
| Rated operating voltage | 400 V, 3~, 50 Hz / 460 V, 3~, 60 Hz |
| Note | Due to its low noise level, the roof-mounted cooling unit 3273.500 is also suitable for use in office applications. |
| Rated current max. | 4.1 A (50 Hz), 4.5 A (60 Hz) |
| Start-up current (max.) | 17 A (50 Hz), 19 A (60 Hz) |
| Air throughput | External circuit: 3,870 m³/h (2,277.8 cfm) Internal circuit: 1,420 m³/h (835.8 cfm) |
| Energy efficiency ratio | EER (L35/L35): 2.24 (50 Hz), 1.97 (60 Hz) |
| Version | Roof-mounted |
| Dimensions | 796 × 470 × 580 mm |
| Dimensions (inch) | Width: 31.3˝ Height: 18.5˝ Depth: 22.8˝ |
| Protection category IP | External circuit: IP 34 Internal circuit: IP 54 |
| Refrigerant / cooling medium | R-513A / 1.8 kg / GWP: 631 / CO₂e: 1.14 t |
| Refrigerant quantity (lb.) | 4 lb. |
| Type of connection | Plug-in terminal strip |
| Duty cycle | 100 % |
| Temperature control | e-Comfort Controller (factory setting +35 °C) |
| Operating temp range | 10 °C to 55 °C (50 °F to 131 °F) |
| Storage temp range | -40 °C to 70 °C (-40 °F to 158 °F) |
| Setting range | 20 °C to 55 °C (68 °F to 131 °F) |
| Rated power Pel | L35/L35: 1.7 kW (50 Hz), 2.03 kW (60 Hz) L35/L50: 1.84 kW (50 Hz), 2.31 kW (60 Hz) |
| Permissible operating pressure | 28 bar (406.1 PSI) |
| Pre-fuse | Motor circuit-breaker: 6.3…10 A |
| Packaging unit | 1 pc(s). |
| Weight | Net: 73.15 kg Gross: 92 kg |
SK 3387540 TopTherm Blue e Roof-Mounted Cooling Unit Total cooling output 3.8 kW
Giá bán: Liên hệ
SK cooling unit Blue e, roof-mounted, 3.8 kW, 400-460 V, 3~, 50/60 Hz, Sheet steel, WHD: 796 x 470 x 580 mm
Tình trạng: Còn hàng
Bảo hành:
Địa chỉ
109 Đường N2, Khu dân cư Khang Điền, P. Long Trường, TP HCM, VN
HOTLINE
0917082400
Đặt mua ngay
| Thương hiệu |
|---|
Đặt mua SK 3387540 TopTherm Blue e Roof-Mounted Cooling Unit Total cooling output 3.8 kW

SK 3387540 TopTherm Blue e Roof-Mounted Cooling Unit Total cooling output 3.8 kW
Giá bán: Liên hệ
x
x
